"Kõik on üks. Loomingu aluseks on armastus. Nii halva kui hea. Nii koleda kui ka ilusa. Me oleme selle kõige üks osa.

Iga meie tegevus iseenda või teiste vastu mõjutab kõike meie ümber, põhjustades ebakõla, kajastub see kõiges."

Edward Bach (1886-1936)

 

Kui Edward Bach oma elutöö lõpetas, oli tema suurimaks sooviks, et see teadmine oleks kättesaadav kõigile ja et seda oleks lihtne kasutada. Tema töö aluseks oli tõdemus, et õnnelikul ja tasakaalus inimesel on ka terve keha. Taimedest saadav energia ei leevenda Bachi meelest mitte üksnes haiguste psüühilisi põhjuseid, vaid annab ka elujõudu ning suurendab vastupanu haigustele.

 

Õieteraapia toimib võnkesagedusel, mis jääb inimese tunnetuse süvatasanditele.

Õrnad protsessid vajavad aega, õieteraapia toimib aeglaselt, kuid kindlalt. 

Õieteraapia ei ravi ühtegi haigust, ta harmoniseerib inimese hingekeha.

 

Bachi õieteraapia on 38 mittemürgisest taimest koosnev loodusravisüsteem. See lähtub põhimõttest, et taimede energeetika mõjutab inimese negatiivseid emotsioone ning viib inimese emotsionaalsesse tasakaalu. Sobib kasutamiseks ka lastele, rasedatele, loomadele ja taimedele.

 

Kõik taimed korjatakse metsikust puhtast Inglismaa loodusest. Taimede kõige võimsama mõjuga osa on õied. Seetõttu kasutatakse Bachi õieessentside valmistamisel just taimede värskelt korjatud õisi. Õite mõju on tasakaalustav ja harmoniseeriv. Õied toovad inimeses esile just selle, mis on neile omane, nende parima olemuse. Tasakaalustav mõju tähendab seda, et nad mõjuvad inimesel täpselt nii palju, kui talle antud seisundis on vaja. Üks ja sama taim töötab seetõttu nii väga kriitilises olukorras, kui ka kergematel juhtudel.

Õieteraapia ei ole võluvits, mis teeb Sinu eest asjad korda. Tema abil saad jõuda sellisesse emotsionaalsesse seisundisse, kus oled võimeline ise oma probleemid lahendama ning elule parema kvaliteedi andma.

 

Õieteraapia kasutab õiest ainult mittemaist komponenti, õie harmoonilist energiamustrit. Taim on meister, ta loob maa ja taeva vahelist tasakaalu. Seesama tasakaal välejndub kõige isikupärasemalt õies. Inimese hingetasand toitub ilusatest harmoonilistest energiamustritest, hing ise on mittemateriaalne.  

 

Kõik algab tunnetest ja just seda saab õieteraapia sinu jaoks teha: anda Sulle parima tunde. Seejärel saab alata välismaailma uut moodi reageerimine sinu muutunud sisemaailmale.

 

Olles õppinud õieteraapiat Mercedes Merimaa juhendamisel, määran ka mina õietilku pendliga. Pendel on kui mõõteriist, mis mõõdab Sinu sagedusele vastava taime ja/või vastupidi.

Tervendamine hakkab kõige välimisest kihist, ehk mis on hetkel kõige akuutsem, “valusam” probleem. Selliselt liikudes järjest sügavamale, viib õiteenergeetika meid järjest lähemale enda puhtale põhiolemusele.

Igale inimesele tuleb selles hetkes appi üks põhitaim ja ja olenevalt olukorrast veel erinev hulk lisataimi. Teraapias selgitan nende taimede põhisõnumid lahti ning valmistan personaalse, tervendava õieteraapia segu, mida tuleb võtta määratud skeemi järgi.

Õieteraapial ei ole kõrvalmõjusid. Ta toimib, kui aitab inimese harmoonia poole, vastasel juhul läheb see inimesest lihtsalt mööda.

Seansi hind: 20 eurot

(Saab teha ka distanstilt, selleks küsi täpsemat juhendit)